Kylätoimikunta


Vuorelan kylätoimikunta
Vuorelan kylätoimikunta on aktivoitunut useamman vuoden hiljaisen jakson jälkeen. Kyläsuunnitteluprosessin loppuvaiheessa kylätoimikunta on järjestäytynyt uudelleen puheenjohtajanaan Tarja Korhonen. Kyläsuunnitelman toteutusvastuu on Vuorelan kylätoimikunnalla. Kylätoimikunta ei ole muista toimijoista erillään, vaan se on toimivien yhteisöjen ja kansalaisten yhteenliittymä.

Kylätoimikunta on kansalaisvaikuttamisen väylä, ajaa alueen yhteisiä tärkeitä asioita, edistää alueen viihtyvyyttä, turvallisuutta ja ihmisten yhteenkuuluvuuden tunnetta.


Vuorelan kylätoimikunta 2013 Sähköposti Puhelin

Vuorelan Kylätoimikunta


vuorela.kylatoimikunta(at)gmail.com 
Tarja Korhonen, puheenjohtaja tarja.korhonen(at)realia.fi  0445400580
Teuvo Laitinen, sihteeri tlaitine(at)dnainternet.net  0405280389
Heikki Jaroma jaroma(at)dnainternet.net  0172811717
Markku Sopanen markku.j.sopanen(at)gmail.com  0451600430
Risto Loponen risto.loponen(at)servica.fi  0443299151
Risto Kröger anneli.risto(at)dnainternet.net  0500321326
Marjeli Pennanen pennanen.marjeli(at)gmail.com  0503056446
Seppo Laitanen seppo.laitanen(at)evl.fi  0447284611
Sari Puustinen sari.puustinen(at)siilinjarvi.fi  0407631846
Antti Siponen antti.siponen(at)kunnonpaikka.com 0503042800
Kalle Savolainen nuotti(at)dnainternet.net  0443666572
Esko Koistinen eskokoistinen(at)gmail.com  0443652341
 Merja Oksman                                              merja_oksman@hotmail.com                   
Alisivut (1): Kyläsuunnitelma